X
X
X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseE-Commerce SoftwareSettingsBasket Settings Management

Basket Settings Management

Sepet Zaman Aşımı Süresi   :  Alışveriş sırasında tanımlanan süre kadar ürünü müşteri sepetinde tutar. Tanımlanan süre içerisinde ürün satın alması gerçekleşmez ise ürün stoğu toplam stoğa iade olur.
 
Asgari Sipariş Tutarı   :  Müşterilerinizin siparişlerini tamamlayabilmek için olması gereken minimum sepet toplamı tutarı.
 
Tek Çekim Oranı   :  Sitede sepet detayları bölümünde gözükecek/hesaplanacak olan kredi kartı tek çekim indirim oranı değeri. %4 için 0.04 girilmelidir. Bu değerin aynı zamanda Banka Yönetiminde -> İlgili kredi kartı bilgileri kısmına girilmesi gerekmektedir.
 
Sabit Kargo Ücreti   :  Her siparişte hesaplanacak tek kargo ücreti. Bu alana bir bilgi girildiği zaman desi değerine göre kargo ücreti hesaplanmaz ve bu bölüme girilen değer getirilir.
 
Ücretsiz Kargo Limiti   :  Buraya girilen tutarın üzerindeki siparişlerde kargo ücreti eklenmez. Ör : 100 TL üzeri kargo bedava benzeri kampanyalarda kullanılabilir.
 
Çoklu Filtre Seçim Tipi   :  Kategori sayfalarında, sol kısımda gözüken filtreleme gösterimi tipi. Checkbox veya seçim div ile gösterim yapabilirsiniz.
 
Filtrede Markaları Gizle   :  Kategori sayfalarında, sol kısımda gözüken filtrelemede markaların listelenmemesini sağlar.
 
Filtrede Stok Durumunu Gizle   :  Kategori sayfalarında, sol kısımda gözüken filtrelemede stok durumununun listelenmemesini sağlar.
 
Kategori Üst Filtreyi Gizle   :  Kategori sayfalarında, üst tarafta gözüken "Sadece İndirimli Ürünler","Anında Kargo Ürünleri" gibi filtrenin gözükmemesini sağlar.
 
Fiyat Filtre Aralığı   :  Kategori listelemelerinde ürünlerin hangi fiyat aralıklarında filtrelenebileceği bu alandan düzenlenebilir. Eğer boş bırakılırsa, fiyat filtresi gösterilmez.
 
Döviz Hesaplama   :  Döviz Fiyatını Merkez Bankası ya da Serbest Piyasa fiyatları ile tanımlamanızı sağlar.
 
Altın Hesaplama   :  Güncel altın fiyatlarını sisteme alır.
 
Dövizi Güncel Tut   :  İşaretlendiği zaman döviz bilgileri her 3 saatte bir Merkez Bankasından güncellenir.
 
Altın Fiyatlarını Güncel Tut   :  İşaretlendiği zaman altın fiyat bilgilerini her 3 saatte bir günceller.
 
Ödeme Seçim Listeleme Tipi   :  Ödeme Sayfası tipinin seçimi yapılır. Klasik listelemede, sipariş formundan sonra ödeme seçim listesi radio tipinde gösterilir. Tab listelemede tüm ödeme ve vade oranları tek ekranda gösterilir. Sipariş formunda listelemede, ödeme tipleri sipariş bilgilerinin girildiği ekranda yer alır. Tek ekranda ödeme tipinde, sipariş formu bulunan sayfada tüm işlemler aynı ekranda sonlandırılır.
 
Sepet KDV Dahil Toplam Tutarı Göster   :  İşaretlendiğinde Alışveriş sepetinde KDV Dahil toplam tutarı gösterir.
 
Sepet KDV Hariç Toplam Tutarı Göster   :  İşaretlendiğinde Alışveriş sepetinde KDV Hariç toplam tutarı gösterir.
 
Sepet KDV Tutarı Göster   :  Alışveriş Sepetinde KDV tutarını gösterir.
 
Sepetteki Ucuz Ürün Ücretsiz Kamp. Aktif   :  Eğer seçilmişse alışveriş sepetindeki en ucuz ürün ücretsiz olarak hesaplanır.
 
Sepetteki Ucuz Ürün Ücretsiz Kamp.
İçin Asgari Sepet Ürün Sayısı 
 :  En ucuz ürün ücretsiz kampanyası aktif edildiğinde kampanyanın geçerli olabilmesi için sepette olması gereken minimum ürün sayısını girilir.
 
Ürün Kodu Eşleştirmesi Aktif   :  Birden fazla XML Servisi kullanan ve ilgili servislerde aynı ürünler olabilen firmalar içindir. Aynı ürünler yazılım tarafından eşleştirilir ve sadece ucuz olan aktif bırakılır. Ucuz olanın stok sayısı bittiğinde, ucuz olan pasif edilip, diğer ürün aktif edilir.
 
Tamamlanmamış Sipariş Koruma Aktif   :  Aktif edildiğinde, ödeme ekranına gelen ama sonlandırılmayan siparişler silinmez ve panele kaydedilir. Sadece yönetici tarafından kontrol edildikten sonra silinebilir. Bu işlemin amacı, kredi kartı ödeme sorunu (limit yetersizliği, hatalı bilgi girişi vs.) nedeniyle tamamlanmayan siparişlerde müşteriye ulaşıp, siparişi alternatif yöntemler ile tamamlamaktır.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(6 times viewed / 0 people found it helpful)

Top