İha Bilişim E-Ticaret Yazılımı Lisans Onay Sözleşmesi

İha Bilişim E-Ticaret Yazılım kurulumundan önce aşağıdaki sade lisans bilgilerinin okunup onaylanması gerekmektedir. Lisans bilgilerini bir nüshası e-posta adresinize gönderilecektir.

1. Ödeme
Ödemeler lisanslamadan önce alınmaktadır. Özel programlama/tasarım hizmetlerinde ödeme %50 peşin, %50 müşteri onayından sonra, dosyalar sunucuya yüklenmeden önce alınmaktadır. Yazılımda ödemesi zorunlu yıllık kira,lisans ödemesi bulunmamaktadır. Talep eden kullanıcı, bir yıl sonra en düşük paket ücretinin %50 sini ödeyerek teknik destek süresini bir yıl daha uzatabilir.

2. Lisanslama
Söz konusu ürün domain adına lisanslanan bir yazılım olduğundan ücret iadesi ve domain adı değişimi (aynı domain üzerinde ülke kodları eklentisi ve subdomainler hariç) yapılamamaktadır.

3. Güncel Sürümlerin Temini
Lisans sahibi satın aldığı ana sürüm boyunca (ör: v4.x) tüm sürümleri ücretsiz olarak temin edebilmektedir. Yazılımın bir üst sürümü çıtkığında, talep edilirse (ör: v5.x) %50 indirimle yazılımı satın alıp güncelleme yapılabilecektir. Güncel sürümlerin temininde, dosyalarını sunucuya kurulumu dahil değildir. Dosyalar e-posta ile lisans sahibine gönderilecektir. Lisans sahibi güncel sürüm kurulumunda (FTP ve PHPMyAdmin kullanım bilgisi olması durumunda) teknik destek alabilir veya herhangi bir zaman diliminde en düşük paket ücretinin %25 tutarını ödeyip kurulum/güncelleme hizmeti satın alabilir.

4. Teknik Destek
Teknik destek e-posta ile, yazılımın kullanımı ve hata durumları ile sınırlıdır. HTML/CSS/PHP programlama konusunda teknik destek verilememektedir. Hata durumlarında, raporlanan hatalar takip eden ilk güncel sürümde, ödeme modülleri gibi sistemin işleyişi için hayati önem taşıyan hatalarda en geç 2 iş gününde destek verilmektedir. Teknik destek süresi, bir senedir. Bir sene sonrasında, kullanıcı talep ederse, en düşük paket ücretinin %50’sini ödeyerek, teknik destek süresini yenileyebilir. Yenileme tutarına, yazılımın var olan son sürüm lisans dosyaları dahildir.

5. Sunucu Desteği
İha Bilişim Danışmanlık San. Tic. LTD. ŞTİ. firmasına ait direkt bir sunucu satış hizmeti bulunmamaktadır. Ancak müşterilerimiz Sunucu veya hosting hizmeti talebi doğrultusunda bu hizmetler verilmektedir.. Sunucu konusunda teknik destek, sadece İha Bilişim tarafından sağlanan müşterilere verilebilmektedir. Müşteriler E-Ticaret yazılımını İha Bilişim sunucularında veya diledikleri her hangi bir firmadan hosting hizmeti alabilirler. Diğer sunucularda teknik destek, ilgili firma yöneticilerinden alınabilir.

6. Modifikasyonlar
Yazılımda işleyişin olduğu ana libraryler encoded, şablona ait HTML ve şablona ait PHP libraryler,formların olduğu PHP libraryler,yönetim paneli şablonu, e-posta şablonları,XML entegrasyon modulleri açık kaynak kodlu olarak gönderilmektedir. Yazılımda tasarımsal olarak görünen her yer değiştirilebilir durumdadır. Modifikasyon yapabilmek için kullanıcının HTML/CSS bilgisi olması gerekmektedir. Internet’de konu ile ilgili bir çok hazır dokuman olup, HTML/CSS programlama konusunda teknik destek verilememektedir. Yazılımın herhangi bir yerinde İha Bilişim yazısının bulundurulma zorunluluğu bulunmamaktadır.

    Sözleşmeyi okudum, kabul ediyorum. (Bir nüshası e-posta adresinize gönderilecektir.)